7 grudnia 2011 roku o 17:00 zebraliśmy się wszyscy w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na spotkaniu z okazji Dnia Wolontariusza pod hasłem "Wolontariat z Ochotą".
Jak co roku, dziękujemy naszym Wolontariuszom. List z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przesłał też Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
 
Relacje ze spotkania
 
7 grudnia 2011 roku o 17:00 zebraliśmy się wszyscy w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na spotkaniu z okazji Dnia Wolontariusza pod hasłem "Wolontariat z Ochotą". Podczas uroczystości Burmistrz Dzielnicy Ochota Maurycy W. Komorowski wręczył liczne nagrody. Zanim jednak wolontariusze zostali nagrodzeni mieliśmy zaszczyt obejrzeć występ grupy tanecznej Beyou i amatorski film z życia studentów APS. Ci, którzy nie otrzymali dyplomów uznania i prezentów również zostali obdarowani małym upominkiem. Po grupowych zdjęciach mieliśmy okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach plastycznych. Nasza grupa z Fundacji ECHO robiła kolorowe pudełka na prezenty. Po wspólnej zabawie udaliśmy się na poczęstunek. Pełni wrażeń, najedzeni i uśmiechnięci wracaliśmy do swoich domów z własnoręcznie wykonanymi dziełami.

Iza Lipińska - wolontariuszka Fundacji ECHO
 
Dzielnicowe Święto Wolontariusza, czyli „Wolontariat z Ochotą” to akcja, która promuje działania woluntarystyczne  podejmowane przez różne organizacje i instytucje działające na terenie Dzielnicy Ochota. Czynią to wspólnie jednostki zrzeszone w Koalicji na Rzecz Ochoty, w tym także nasza Fundacja.
W tym roku Święto Wolontariusza było obchodzone w dniu 07 grudnia w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Gościnne progi uczelni pomieściły licznych gości, a przede wszystkim dały okazję do spotkania się wolontariuszy z różnych obszarów i środowisk, takich jak: uczniowie, studenci, niepełnosprawni, emeryci.
Głównym punktem programu były podziękowania za bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Najaktywniejszym podziękowania składał Pan Wojciech Komorowski burmistrz Ochoty, wręczając statuetkę anioła i piękne kwiaty. Dziękowali także Prezesi i Dyrektorzy placówek, w których wolontariusze działają.
Jak co roku Zarząd Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym Echo wyróżnił kilkoro naszych wolontariuszy.  Pamiątkowe dyplomy wraz z serdecznym  podziękowaniem za zaangażowanie, serce i pomoc otrzymały:

1.    Pani Halina Roszkowska
2.    Pani Halina Stolarska
3.    Pani Karolina Zięba


Wszystkim wolontariuszom, którzy działają w naszej organizacji, a nie byli obecni na święcie, tym którzy otrzymali podziękowania w poprzednich latach i dalej z nami współpracują i tym, którzy współpracę rozpoczęli stosunkowo niedawno składam serdeczne podziękowania za podjęty trud i zaangażowanie w wykonywanych czynnościach.  Życzę wiele radości i satysfakcji z podejmowanej pracy oraz wielu sukcesów w każdej sferze życia.
Zachęcam też do odwiedzenia strony urzędu.

Anna Olesiejuk - wiceprezes Fundaji ECHO